north-1

آلاشت، بهشت مه گرفته

در هر گوشه از سرزمین ما ایران، طبیعت رنگی پاشیده که هر چه بیشتر پیش بروی تمام نمی شود و در نهایت جاذبه ای می ماند که از نگاه ما به دور مانده است. در واقع طبیعت با همه ی مهربانیش موجب آرامش و احساس خوشایندی می شود که کمتر جایی شبیه آن می توان یافت. با این اوصاف این بار مجدد دلمان هوای طبیعت کرده است تا از این هیاهو و شلوغی و روزمرگی ها فاصله بگیریم و در جستجوی مقصدی دیگر دل به جاده بسپاریم، مقصدی تازه که خستگی ها را از تنمان به در کند و خاطره ای به یادماندنی در ذهنمان به تصویر بکشد
انتخاب ما جایی در همین نزدیکی است، روستای زیبا و خوش آب و هوا که در روزهای گرم تابستان، هوایی خنک و دلپذیر دارد و تا جایی که پنجره ای باز رو به بهشت را در جلوی چشمانتان قرار می دهد

جاذبه‌ها و ویژگی‌های آلاشت مازندران

شهر آلاشت نمونه زیبایی از همزیستی زندگی مدرن و سنتی است. نه تنها طبیعت بکر این سرزمین، بلکه آلاشت مازندران از داشتن آثار تاریخی و مذهبی نیز بی نصیب نیست. موزه مردم شناسی آلاشت مازندران که زادگاه شاهان قدیم ایران نیز بوده است، در میان طبیعت آن بسیار دیدنی است و تجربه ای جالب و ارزشمند را برای گردشگران به ارمغان می آورد که این خانه متعلق به مصطفی خان عموی رضا شاه است. علاوه بر این، دیدن رصدخانه و مساجد این روستا نیز خالی از لطف نیست.

جاذبه‌ها و ویژگی‌های آلاشت مازندران

همچنین در ۸۷ کیلومتری آلاشت، یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران یعنی لفور قرار گرفته، دریاچه‌ای که بین درختان جنگلی محصور شده و تصویر مه گرفته و اسب‌هایی که در حاشیه‌اش در حال چرا هستند، آن را به صورت تابلوی نقاشی درآورده است. ضمناً در پشت سد البرز و دریاچه لفور، با طی ۲۳ کیلومتر جاده خاکی و جنگلی به آبشار گزو می‌رسیم.

طرح گردشگری شرکت کیترو

در نزدیکی شهر آلاشت، زمینی به وسعت 30 هزار متر مربع، متعلق به شرکت کیترو قرار گرفته است، که ظرفیت بسیار زیادی برای تبدیل شدن به یک قطب توریستی و یک نگین سیاحتی را در این منطقه زیبا، دارد.این زمین از قسمتی مسطح و قسمت های جنگلی تشکیل شده است که از هر چهار سمت نمای دل انگیزی به جنگل های زیبای ارتفاعات آلاشت دارد.
از غرب و جنوب منظره ای به سوی دره‌ای زیبا و از شرق رو به جنگل‌های بکر پوشیده و سبز است. از شمال نیز با کوه‌ها و صخره‌های سر به فلک کشیده البرز محصور گردیده است.

طرح گردشگری شرکت کیترو

با در نظر گرفتن زیرساخت های موجود این منطقه، طرح‌هایی از قبیل مراکز فرهنگی و گردشگری، هتل های مجلل بین المللی، توریست درمانی، اماکن تفریحی، پارک آبی و شهرک مسکونی از پتانسیل های بالقوه این زمین خواهد بود. شرکت کیترو در نظر دارد، با بهره گیری از ظرفیت های خود و مشارکت بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی در این طبیعت بکر و روءیایی، طرحی نو در اندازد و این منطقه را تبدیل به قطبی توریستی و گردشگری نماید.
با ما در ارتباط باشید.